Zanimivosti

Pomanjšaj pisavoPovečaj pisavoNatisni vsebinoDeli z drugimi

Krajinskega parka Strunjan
Kamp se nahaja znotraj Krajinskega parka Strunjan. Območje parka obsega celoten Strunjanski polotok, od Simonovega zaliva do izliva Strunjanskega potoka (Roje), vključno z 200-metrskim pasom morja, notranjim delom Strunjanskega zaliva, s  Strunjanskimi solinami in z laguno Stjužo. Ljubitelji narave bodo zagotovo prišli na svoj račun.

Porečanka
Porečanka - Parenzana je bila ozkotirna železnica, imenovana tudi Istrijanka, ki je potekala od Trsta do Poreča, po prvotnih načrtih pa naj bi jo speljali do Canfanarja. Nekod so ob poti še vidni stebrički, ki so označevali traso in na katerih piše TPC (Trst/Trieste – Poreč/Parenzo- Kanfanar/ Canfanar). Gospodarsko gledano je bila izrednega pomena saj je pripomogla k razširitvi poljščin in seveda vina. Sedaj je po stari trasi Porečanke speljana kolesarska pot »Pot zdravja in prijateljstva«, ki povezuje slovensko-italijansko in slovensko-hrvaško mejo.

Dogodki na obali

Preglej vse >

SOB

Gledališče Tartini Piran, 24.02.2018